Kuna domowa - trudny sąsiad. Jak rozpoznać, że osiedliła się na naszej posesji i jak ją przegonić?

Dziwne hałasy i zapachy, pogryzione instalacje, to jedne z częstych i nieprzyjemnych efektów buszowania kuny na strychach i poddaszach. Wyglądem przypomina swoją kuzynkę wiewiórkę, choć jest wielkości młodego kota, tak samo zwinna, ciekawska i inteligentna. Kiedy się pojawia, natychmiast zaczynamy przeczesywać internet w poszukiwaniu pomocy jak zabezpieczyć dom przed kuną.

W ogrodzie, zwierzę nie pozostawia wielu śladów. Najczęściej są to odchody i odciski łap na śniegu, bywa że rozrywa worki ze śmieciami w poszukiwaniu pożywienia. O ile jej obecność na podwórku nie jest powodem do paniki, a wręcz przeciwnie, ponieważ tam gdzie jest kuna, tam nie ma myszy, szczurów czy ślimaków, to gdy zagnieździ się w naszym domu, możemy być pewni, że prędzej czy później dosięgną nas nieprzyjemne skutki jej bytowania. Zastanawiamy się wtedy czym odstraszyć kuny i czy istnieją na to jakieś skuteczne metody.

Przed przystąpieniem do walki z tym zwierzęciem, należy pamiętać, że kuna domowa jest pod ochroną i nie wolno jej zabijać, jedyne co możemy zrobić to ją przepędzić. Z pomocą przychodzą nam przeróżne zapachowe olejki i spraye. Jednak rozpylanie nieprzyjemnych dla kuny zapachów, należy regularnie powtarzać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w /b/elektroniczny odstraszacz kun/b/. Zamontowanie urządzenia w rynnie, czy w miejscach do których zwierze ma łatwy dostęp, skutecznie ją przepłoszy. Założenie takiego ogrodzenia pod niewielkim napięciem, zapewni nam spokój oraz pewność, że kuna nie będzie próbowała ponownie wtargnąć do naszego domu.

image

Problem z kuną?

Kuna na poddaszu może dokonać znacznych zniszczeń. Nie czekaj, napisz do nas już dziś, zrobimy dla Ciebie wycenę montażu systemu ochrony przed kunami.

Stopkunom - z nami skutecznie zabezpieczysz dom przed kunami.

Image