Zwinny wandal na strychu Twojego domu

Jeśli z poddasza dobiegają dziwne odgłosy, panuje w nim nieprzyjemny zapach, a wokół domu zauważysz ślady małych stóp zakończonych pazurkami, prawdopodobnie masz niechcianego lokatora. Kuna domowa to zwinny drapieżnik, który chętnie zagnieżdża się na strychach i nieużytkowych poddaszach domów jednorodzinnych. W szybkim czasie dewastuje warstwę izolacyjną dachu, zakłóca nocną ciszę i zagraża drobnym zwierzętom.

Największym zagrożeniem ze strony kuny domowej jest ryzyko poważnego uszkodzenia wełny mineralnej, która zabezpiecza dach. Kuna drąży w niej tunele, wyciera się o nią i zakłada w niej gniazdo. Po kilku tygodniach jej obecności warstwa izolacyjna dachu może nadawać się tylko do wymiany. Dlatego zawczasu należy się przed nią zabezpieczyć, odcinając zwierzęciu wszelkie możliwości przedostania się na poddasze domu. Gdy kuna już z nami mieszka, należy próbować ją jak najszybciej przepędzić. Można w tym celu sięgnąć do tzw. domowych metod lub zainwestować w profesjonalny sprzęt, który skutecznie ją odstraszy.

Im szybciej pozbędziesz się kuny, tym mniejsze ryzyko strat, jakie może ona spowodować. Pamiętaj, że kuna to zagrożenie nie tylko dla domu, ale i zaparkowanych wokół niego pojazdów. Zwierzę poluje również na drób, gołębie i króliki. Jeśli dostanie się do kurnika, potrafi w ciągu jednej nocy zagryźć wszystkie znajdujące się w nim zwierzęta.

Stosując elektrycznego pastucha, odstraszysz kunę i zabezpieczysz dach przed kolejnymi intruzami.

image

Problem z kuną?

Kuna na poddaszu może dokonać znacznych zniszczeń. Nie czekaj, napisz do nas już dziś, zrobimy dla Ciebie wycenę montażu systemu ochrony przed kunami.

Stopkunom - z nami skutecznie zabezpieczysz dom przed kunami.

Image