Jak działa odstraszacz elektryczny na kuny?

Jedną z najskuteczniejszych metod walki z niepożądanym lokatorem, który zamieszkał na poddaszu domu, jest tzw. pastuch elektryczny. To urządzenie składające się z przewodu podłączonego do zewnętrznego źródła prądu, które zabezpiecza dach, tym samym utrudniając kunie przedostanie się na strych. Pastuch nie jest zagrożeniem dla życia czy zdrowia zwierzęcia. Działa jedynie odstraszająco, zniechęcają kunę do podejmowania kolejnych prób wejścia na dach.

Elektryczne odstraszacze na kuny zwykle instaluje się tuż przy rynnach, a zatem w miejscu, które zwierzę musi pokonać, zanim dostanie się na poddasze domu. Wystarczy lekki tracenie przewodu, by kunę poraził prąd. Napięcie i natężenie prądu jest dobrane w ten sposób, by nie wyrządzić zwierzęciu krzywdy, ale wywołać uczucie dotkliwego, krótkotrwałego bólu. Przestraszony drapieżnik nieprędko ponowi próbę przedarcia się przez tego typu barierę. Pastuch umieszczony przy rynnach to rozwiązanie estetyczne, niemal niezauważalne dla postronnych osób, bezpieczne i wygodne w użyciu, a przy tym wyjątkowo efektywne w walce z uciążliwymi kunami.

Największą zaletą elektrycznych pastuchów na kuny jest duża łatwość montażu, bezobsługowy charakter i wysoka skuteczność działania. Odstraszacze są bezpieczne dla zwierząt i nie wyrządzają im trwałej szkody. Pozwalają zabezpieczyć dom, budynek gospodarczy lub dowolnie inny obiekt w sposób tani i estetyczny, chroniąc go przed niepożądanymi intruzami i tym samym minimalizując ryzyko szkód, jakie mogą wyrządzić w warstwie izolacyjnej dachu.

Kuna opanowała Twoje poddasze?

Na Twoim strychu lub poddaszu zadomowiła się kuna? Dotychczas stosowane metody okazały się nieskuteczne? Jeśli problemy z kunami Cię już przerastają nie zwlekaj - napisz lub zadzwoń. Nasi eksperci wiedzą jak skutecznie odstraszyć kuny.

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image
image