Kuna pod maską samochodu

Ponadgryzane przewody, uszkodzone uszczelki i inne elementy elastyczne pojazdu to bardzo często dzieło kuny domowej, która odpoczywała pod maską samochodu. Zwykle przyciąga ją do niego ciepło silnika i liczne zakamarki, w których może ukryć zdobyty wcześniej pokarm. Jeśli z kratek wentylacyjnych auta wydobywa się nieprzyjemny zapach stęchlizny, być może pod maską znajdziesz martwego ptaka lub gryzonia wcześniej upolowanego i pozostawionego w tym miejscu przez kunę.

Gdy kuna zacznie odwiedzać Twój samochód, prędzej czy później możesz spodziewać się różnego rodzaju usterek. Główną ofiarą działań kun domowych są wszelkiego rodzaju przewody, gumowe uszczelki i inne elementy wykonane z miękkich materiałów. Objawem jej działania mogą być problemy z elektryką, awaria spryskiwaczy, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie hamulców. Jeśli chcesz sprawdzić, czy zwierzę nie odwiedza właśnie Twojego samochodu, co pewien czas zajrzyj pod maskę. Obecność fragmentów futra, resztek pokarmu, zwierzęcych odchodów czy widoczne gołym okiem uszkodzenia izolacji potwierdzają działanie niechcianego lokatora.

Warto pamiętać, że szkody spowodowane przez kuny zwykle nie są uwzględniane przez ubezpieczycieli, przez co właściciel pojazdu musi naprawiać je we własnym zakresie, za prywatne pieniądze. Dlatego warto regularnie zaglądać pod maskę i jeśli podejrzewamy, że auto odwiedza kuna, próbować ją do tego zniechęcić. Istnieje wiele sposób na odstraszanie kun, ale nie wszystkie są z nich skuteczne. Można próbować mocnych perfum, kostek toaletowych lub sięgnąć po specjalny płyn odstraszający w sprayu.

Skuteczną metoda na pozbycie się kuny z domu jest montaż elektrycznego zestawu do odstraszania kuny domowej. Napisz, zadzwoń, zrobimy wycenę.

image

Problem z kuną?

Wydaje Ci się, że masz problem z kuną, ale nie jesteś pewien jak ją rozpoznać, i jak się upewnić, że to kuna? A może kuna już dokonała zniszczeń i chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom przed kunami?

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image