Jak pozbyć się kuny?

Kuna, która zamieszka na poddaszu jednorodzinnego domu, może okazać się prawdziwym utrapieniem dla jego mieszkańców. Prócz nocnych hałasów i nieprzyjemnego zapachu, wraz z pojawieniem się kuny mogą wystąpić problemy z elektryką czy wewnętrznym ociepleniem strychu. Kuna może zniszczyć lub uszkodzić instalację elektryczną, pogryźć deski i termoizolację oraz inne elementy domowej infrastruktury. Jak w humanitarny sposób pozbyć się tego typu intruza ze swojego domu?

Należy pamiętać, że kuny są gatunkiem chronionym, dlatego pozbycie się z domu takiego drapieżnika wcale nie jest łatwe. Najprostszym sposobem będzie po prostu odłowienie kuny przy pomocy specjalnej żywołapki i jej wypuszczenie w miejscu znacznie oddalonym od naszego domu. W sprzedaży znaleźć można również różnego rodzaju preparaty zapachowe, które mają odstraszać kuny, jednak skuteczność ich działania w przypadku mocno zdeterminowanego zwierzęcia może okazać się niewystarczająca. Gdy już pozbędziemy się intruza, warto dokładnie posprzątać poddasze i załatać wszelkie szczeliny, którymi wcześniej zwierze dostawało się do środka.

Jeśli masz problem z kuną koniecznie napisz, wykonamy bezpłatną ocenę możliwości montażu systemu odstraszania kun oraz wycenę usługi.