Jak zabezpieczyć się przed kuną?

Kuna domowa to jeden z popularnych drapieżników, które chętnie gnieżdżą się w opuszczonych szopach czy na strychach jednorodzinnych domów.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój dom przed kuną, w pierwszej kolejności musisz utrudnić lub wręcz uniemożliwić wejście zwierzęcia na poddasze. W tym celu należy zadbać o szczelność drzwi i okien prowadzących na strych oraz o odpowiednie zabezpieczenie innych otworów, przez które kuna może dostać się do wnętrza domu. Warto sięgać po specjalne stalowe siatki zabezpieczające, które nie zrobią zwierzęciu krzywdy, ale skutecznie zniechęcą je do osiedlenia się właśnie w Twoim domu.

Poza tym warto dbać o porządek na swojej posesji. Im mniej miejsc, w których kuna mogłaby się ukryć, tym mniejsze ryzyko, że na swój dom wybierze właśnie Twoją nieruchomość. Dobrą ochroną przed kunami są również duże psy, zwłaszcza te aktywne w nocy. Jeśli kuna zakrada się pod maskę samochodu, warto zabezpieczyć go od spodu specjalną siatką stalową o drobnych oczkach lub sięgnąć po odstraszające kuny specjalne preparaty w aerozolu. Tego typu środki są dziś powszechnie dostępne i co ważne, zwykle charakteryzują się dużą skutecznością działania.

My natomiast polecamy najskuteczniejsza metodę odstaszania kun jaką jest montowany przez naszą firmę zestaw instalacji elektrycznej. Elektryczny pastuch na kuny odstrasza je skutecznie, jest bezpieczny dla ludzi. Zamawiasz montaż i zapominasz o problemie kun na zawsze!

image

Problem z kuną?

Wydaje Ci się, że masz problem z kuną, ale nie jesteś pewien jak ją rozpoznać, i jak się upewnić, że to kuna? A może kuna już dokonała zniszczeń i chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom przed kunami?

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image