Kuna domowa - zabezpieczenie domu

Kuna to malutkie, często wzbudzające sympatię zwierzątko. Niestety bardzo często pozytywne wrażenie może być złudne. Szczególnie kiedy postanowi zadomowić się na naszym poddaszu.

Kuna nie atakuje człowieka, ale może doprowadzić do całkowitego zniszczenia dachu. Naturalnym wrogiem tych zwierząt jest świerzb. Wełna mineralna stosowana jako izolacja umożliwia im wyczesanie tego pasożyta.
Jak rozpoznać kunę na poddaszu? Im wcześniej odkryjemy, że się u nas zadomowiła tym lepiej. W przeciwnym razie może dojść do całkowitego zniszczenia dachu, przegryzienia kabli oraz uszkodzenia instalacji.
Kuna jest drapieżnikiem, który uaktywnia się nocą. Dlatego warto wysłuchiwać charakterystycznych odgłosów dochodzących z poddasza w porach wieczornych oraz zwracać uwagę na przykry zapach, gdyż odchody kun cechują się wyjątkowo nieprzyjemną wonią. Dodatkowo zwierzęta te znoszą upolowaną żywność w miejsce bytowania, co przyczynia się do jej zalegania i gnicia.

Jak zabezpieczyć dom przed kuną? Warto sprawdzić, czy wszystkie okna w posesji są odpowiednio uszczelnione oraz usunąć gniazda ptaków, myszy itp.

Czym odstraszyć kuny? Najskuteczniejszym sposobem jest elektroniczny odstraszacz kun, który jest montowany pod rynną lub w elewacji budynku. Urządzenie to emituje impuls elektryczny odstraszający te zwierzęta, a jednocześnie w pełni dla nich bezpieczny. Sposób ten gwarantuje stuprocentową skuteczność, dodatkowo jest praktycznie bezawaryjny. Stopkunom zajmuje się montażem takiego zestawu na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu!