Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed kunami

Kuna domowa jest to zwierze, które należy do ssaków drapieżnych oraz jest zaliczany do rodziny łasicowatych. Cechy, które charakteryzują ich wygląd to lekko wydłużona i jednocześnie spłaszczona sylwetka, a także puszysty ogon i futro w odcieniu szaro-brązowym. Jest to niewielkie zwierze, które prowadzi głównie nocny tryb życia, dlatego też bardzo chętnie osiedla się w miejscach, które nie są użytkowane- takie jak na przykład strychy, poddasza.

Niestety pojawienie się kuny w takim miejscu może wiązać się z różnymi problemami, ponieważ mogą one na przykład dokonać zniszczeń w warstwie izolacji termicznej dachu, bądź też przegryźć przewody elektryczne, czy też nawet uszkodzić przewody hamulcowe w samochodzie. Nieprzyjemny zapach, nocne hałasy, odgłosy, czy też poprzegryzane kable to symptomy, które mogą świadczyć o tym, że na poddaszu zadomowiły się kuny.

Bardzo ważne jest zatem to, aby wiedzieć jak zabezpieczyć dom przed kuną, aby te zwierzęta nie osiedlały się na strychach. Nie mniej jednak w przypadku, kiedy już do tego dojdzie to trzeba wiedzieć w jaki sposób, oraz czym odstraszyć kuny. W celu skutecznego zabezpieczenia się przed zadomowieniem się owych zwierząt stosuje się takie rozwiązania jak pastuchy elektryczne pod rynną, lub na elewacji budynku- ich celem jest powstrzymanie zwierząt przed dostaniem się na poddasze. Odpowiednio zainstalowana instalacja przez specjalistów, którzy świadczą tego typu usługi sprawi, że taki właśnie elektroniczny odstraszacz kun uniemożliwi zwierzętom wtargnięcie oraz zadomowienie się na dachu, poddaszu. Tym samym możliwość wyrządzenia przez nich różnego rodzaju szkód zostanie zminimalizowana praktycznie do zera.

Stopkunom oferuje kompleksową usługę ochrony Twojego domu przed kunami, zrób zdjęcia swojego domu, prześlij nam. Wykonamy wycenę, przyjedziemy i przeprowadzimy instalację systemu ochrony przed kunami.