Jak pozbyć się kuny domowej?

Niewielkie stworzenia, które często dostają się pod obudowę silnika w samochodzie lub na poddasze, przegryzają przewody elektryczne, niszczą pianki wygłuszające czy ocieplenie domu. Straty liczone są nieraz w setkach złotych.  Jak więc skutecznie pozbyć się kuny domowej?

Kuna domowa występuje na terenie całego kraju. Kuny budują gniazda w ciepłych oraz suchych miejscach. Na swoje lokum chętnie wybierają poddasza domów z uwagi na łatwą dostępność budulca do gniazd, zachęca je także ciepły i suchy klimat, a i pożywienia na strychu nie brakuje - robaki, gryzonie i ptaki. Zagnieżdżone zwierzęta ciężko przegonić z domu, niewielu rzeczy się boją.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest pastuch elektryczny zamontowany na rynnie domu. Zestaw do odstraszania kun rozmieszczamy na rynnie tak, aby zwierzę musiało mieć z nim kontakt podczas próby przedostania się na poddasze. Jest to forma małego ogrodzenia, stworzona z kilku przewodów – linek, które przewodzą prąd elektryczny. Kuna, dotykając przewodu pod napięciem, otrzymuje impuls elektryczny 2400 V przez 1, 2 sekundy. Porażenie nie zabije niechcianego gościa, a jedynie silnie przestraszy i spłoszy. Co zapewni nam długo wyczekiwany spokój z kunami, zwierzę po otrzymaniu takiego impulsu elektrycznego nie będzie już chciało próbować dostać się do domu.

Stopkunom.pl pomoże Ci rozwiązać dokuczliwy problem jakim jest inwazja kun na poddaszu. Napisz, zadzwoń.

image

Problem z kuną?

Wydaje Ci się, że masz problem z kuną, ale nie jesteś pewien jak ją rozpoznać, i jak się upewnić, że to kuna? A może kuna już dokonała zniszczeń i chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom przed kunami?

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image