Jak pozbyć się kuny domowej?

Niewielkie stworzenia, które często dostają się pod obudowę silnika w samochodzie lub na poddasze, przegryzają przewody elektryczne, niszczą pianki wygłuszające czy ocieplenie domu. Straty liczone są nieraz w setkach złotych.  Jak więc skutecznie pozbyć się kuny domowej?

Kuna domowa występuje na terenie całego kraju. Kuny budują gniazda w ciepłych oraz suchych miejscach. Na swoje lokum chętnie wybierają poddasza domów z uwagi na łatwą dostępność budulca do gniazd, zachęca je także ciepły i suchy klimat, a i pożywienia na strychu nie brakuje - robaki, gryzonie i ptaki. Zagnieżdżone zwierzęta ciężko przegonić z domu, niewielu rzeczy się boją.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest pastuch elektryczny zamontowany na rynnie domu. Zestaw do odstraszania kun rozmieszczamy na rynnie tak, aby zwierzę musiało mieć z nim kontakt podczas próby przedostania się na poddasze. Jest to forma małego ogrodzenia, stworzona z kilku przewodów – linek, które przewodzą prąd elektryczny. Kuna, dotykając przewodu pod napięciem, otrzymuje impuls elektryczny 2400 V przez 1, 2 sekundy. Porażenie nie zabije niechcianego gościa, a jedynie silnie przestraszy i spłoszy. Co zapewni nam długo wyczekiwany spokój z kunami, zwierzę po otrzymaniu takiego impulsu elektrycznego nie będzie już chciało próbować dostać się do domu.

Stopkunom.pl pomoże Ci rozwiązać dokuczliwy problem jakim jest inwazja kun na poddaszu. Napisz, zadzwoń.