Zabezpiecz się przed kuną domową, a unikniesz wielu kłopotów!

Kamionka, czyli kuna domowa to niewielki ssak z rodziny łasicowatych, który za swoje siedliska chętnie wybiera nieużytkowe poddasza i strychy naszych domów. Dzięki dużej zwinności i smukłej sylwetce zwierzę z łatwością wspina się po ścianach budynków, a następnie przeciska się przez z pozoru niewielkie szczeliny w poszyciu dachu, by znaleźć suchą i przytulą przestrzeń do założenia gniazda.

Gdy kuna dostanie się na poddasze domu, może spowodować mnóstwo szkód, zwłaszcza w warstwie izolacji termicznej dachu. Poza tym zwierzątko prowadzące nocny tryb życia lubi hałasować, a to może przeszkadzać w spokojnym śnie prawowitych lokatorów domu. Mieszkanie z tego typu sąsiadem może być zatem wyjątkowo uciążliwe, dlatego zawczasu warto zabezpieczyć się przed odwiedzinami kuny. Najprostszym sposobem jest profilaktyka, czyli takie zabezpieczenie dachu, by kuna domowa nie dostała się na strych. W tym celu warto sięgać po siatki zabezpieczające, po drut kolczasty, a jeśli chcemy mieć pewność, że problem kun już nie będzie nas dręczył - po elektrycznego pastucha, który według doświadczeń wielu osób jest najskuteczniejszym, a przy tym humanitarnym narządzeniem do walki z kuną domową.

Kuna to dość płochliwe zwierzę i jeśli porazi ją prąd o małym natężeniu (prąd z elektrycznego pastucha), prawdopodobnie ucieknie i nie będzie podejmowała kolejnej próby sforsowania tego typu zabezpieczenia. Dobrym sposobem na odstraszenie kuny jest również pies swobodnie biegający po obejściu domu, a nawet łowny kot. Kuny nie lubią takiego towarzystwa i niechętnie osiedlają się w domach, w jakich mieszkają tego typu zwierzęta.

Stopkunom zajmuje się montażem elektrycznego systemu odstarszania kun. Nasi klienci potwierdzają natychmiastową skuteczność instalacji. Zaufaj sparwdzonej metodzie.

image

Problem z kuną?

Kuna na poddaszu może dokonać znacznych zniszczeń. Nie czekaj, napisz do nas już dziś, zrobimy dla Ciebie wycenę montażu systemu ochrony przed kunami.

Stopkunom - z nami skutecznie zabezpieczysz dom przed kunami.

Image