Co kuny domowe jedzą najchętniej?

Choć kamionka (kuna domowa) jest drapieżnikiem, to jednak jej codzienne menu nie składa się tylko i wyłącznie z mięsa. Oczywiście podstawą wyżywienia kuny są drobne zwierzęta, w tym małe ssaki, ptaki, a nawet płazy czy duże owady, ale nie pogardzi ona również dojrzałymi owocami, jagodami, nasionami wybranych gatunków traw czy ptasimi jajami. Można nawet powiedzieć, że jaja ptaków i słodkie owoce to przysmak kuny i rzadko kiedy przejdzie ona obok nich obojętnie.

Ze względu na dużą zwinność kuny domowe są doskonałymi łowcami. Polują głównie w nocy i gdy tylko mają okazję na złapanie nowej zdobyczy, nigdy nie odpuszczają. Ta specyficzna cecha sprawia, że kamionki stanowią poważne zagrożenie dla niedużych zwierząt hodowlanych, przede wszystkim dla drobiu, gołębi i królików. Gdy kuna dostanie się do wnętrza kurnika lub gołębnika, może zabić wszystkie znajdujące się w nim zwierzęta. Kieruje nią nie tyle uczucie głodu, ile raczej instynkt drapieżnika. To on nakazuje gonić każde uciekające przed kuną drobne zwierzę. W okresie lata i wczesną jesienią w menu kamionki znajduje się również duża liczba owoców, zwłaszcza ich słodkich odmian. Kuny domowe chętnie zaglądają także do pasiek. Miód to rarytas i nawet ryzyko ukąszenia przez pszczoły nie odstraszy kuny od kradzieży przynajmniej jednego słodkiego plastra miodu z ula.

Nie chcesz się dzieliś swoim jedzeniem z kuną? Skorzystaj z naszej pomocy! Zapraszamy do kontaktu. Z nami pozbędziesz się kuny raz na zawsze.

image

Problem z kuną?

Wydaje Ci się, że masz problem z kuną, ale nie jesteś pewien jak ją rozpoznać, i jak się upewnić, że to kuna? A może kuna już dokonała zniszczeń i chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom przed kunami?

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image