Kuna domowa – podstawowa wiedza

Kuna domowa to ssak drapieżny zaliczany do rodziny łasicowatych, charakteryzujący się lekko wydłużoną i spłaszczoną sylwetką, odziany w szarobrązowe futerko i wyposażony w puszysty ogon o długości około 30cm. Jest to niewielkie zwierzątko prowadzące nocny tryb życia, które za swoje siedziby chętnie wybiera ciepłe strychy i nieużytkowe poddasza naszych domów.

Jak sama nazwa wskazuje, kuny domowe najchętniej osiedlają się w pobliżu siedzib ludzkich, na swoje domy wybierając stare szopy, stodoły, stajnie, a także garaże czy ocieplone poddasza budynków gospodarczych lub domów mieszkalnych. Choć sąsiedztwo drobnego drapieżnika wydaje się zupełnie niegroźne, to w praktyce może okazać się niezwykle uciążliwe. Kuna może zniszczyć warstwę izolacji termicznej dachu, poprzegryzać przewody elektryczne, uszkodzić elektrykę lub nadgryźć przewody hamulcowe w aucie, jest również zagrożeniem dla drobiu, królików i hodowanych w gospodarstwie gołębi.

Stopkunom.pl oferuje najskuteczniejszą znaną metodę zabezpieczenia domu przed kunami. Bezpieczny dla zwierząt i ludzi impuls elektryczny jest wystarczająco nieprzyjemny dla kuny, aby już więcej nie miała ochoty podejmować prób zagnieżdzenia się na Twoim poddaszu.

image

Problem z kuną?

Wydaje Ci się, że masz problem z kuną, ale nie jesteś pewien jak ją rozpoznać, i jak się upewnić, że to kuna? A może kuna już dokonała zniszczeń i chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom przed kunami?

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image