Co świadczy o obecności kuny na poddaszu domu?

Jeśli nie chcesz ponosić znaczących kosztów związanych z koniecznością naprawy uszkodzeń spowodowanych przez kunę, która zamieszkała na poddaszu Twojego domu, naucz się rozpoznawać świadectwa jej obecności. Zwierzę nie wchodzi w drogę człowiekowi, prowadzi nocny tryb życia i w związku z tym trudno zaobserwować je w bezpośredni sposób. Obecności kuny domowej możemy potwierdzić jednak pośrednio. Jak to zrobić?

Po czym poznać, że kuna mieszka na strychu domu?

Świadectwem stałej obecności zwierzęcia są pozostawiane przez nie odchody oraz resztki niedojedzonych pokarmów, które z czasem się rozkładają, stając się źródłem drażniącego, niezwykle nieprzyjemnego zapachu. Kuny domowe polują na drobne gryzonie, ptaki, płazy i duże owady, w związku z czym na strychu możemy natknąć się na martwe gołębie, myszy czy szczury. Śladem obecności kamionki są także zniszczenia w warstwie izolacji termicznej dachu (zwierzę wyciera się w wełnę mineralną i drąży w niej tunele), ewentualnie uszkodzenia maty wygłuszającej pod maską zaparkowanego pod domem auta. Kuny domowe prowadzą nocny tryb życia, przez co stanowią źródło dość łatwych do zlokalizowania hałasów – gdy hałasy dochodzą nocą ze strychu, prawdopodobnie zamieszkała tam kuna.

Kuny to zwinne zwierzęta, które z łatwością przedostaną się na dach domu, wspinając się po elewacji, wykorzystując do tego rynny lub przylegające do domu drzewa. Wystarczy niewielka szczelina, którą zwierzę powiększy, by dostać się w suche i ciepłe miejsce, gdzie może założyć swoje gniazdo. Dlatego nawet jeśli dach wydaje się szczelny, to i tak od czasu do czasu warto zajrzeć na strych. Ślady długotrwałej obecności kuny trudno przeoczyć.

Kuna opanowała Twoje poddasze?

Na Twoim strychu lub poddaszu zadomowiła się kuna? Dotychczas stosowane metody okazały się nieskuteczne? Jeśli problemy z kunami Cię już przerastają nie zwlekaj - napisz lub zadzwoń. Nasi eksperci wiedzą jak skutecznie odstraszyć kuny.

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image
image