Elektryczny system odstraszania kun domowych – montaż i działanie

Szczególnie w okresie wiosenno-letnim pojawia się najwięcej zgłoszeń zagnieżdżenia się kuny domowej na terenie posesji. W marcu rodzą się młode, które przez dwa lata zostają przy matce. Jeśli kunie udało się zagnieździć w domu, to z pewnością wkrótce w bardzo hałaśliwy i nieprzyjemny sposób da znać o swojej obecności. Zwierzątko jest bardzo sprytne, wślizguje się między szczelinami, bez problemu wynajduje wejście przez tunele wentylacyjne lub kominy. Każdorazowe uchylenie okna jest tym bardziej zaproszeniem kuny domowej. Ale przecież nie można obmurować domu, pozbawić się okien, czy wentylacji. Na szczęście jest sposób, aby zniechęcić kunę domową do wejścia na teren posesji. Można skorzystać z najskuteczniejszego rozwiązania, jakim jest montaż elektrycznej instalacji odstraszającej kuny domowej. Jest to system całkowicie bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i dla zwierząt, ale w 100 % skutecznie zniechęca kunę domową do odwiedzin w naszym domu.

Działanie instalacji elektrycznej StopKunom

Elektryczny system odstraszania kuny domowej opiera się na instalacji przewodzącej impulsy elektryczne o niskim natężeniu. Układ przewodów jest indywidualnie projektowany i dopasowywany pod konstrukcję konkretnego budynku, tak, aby mógł być zamontowany we wszystkich najważniejszych miejscach – na elewacji, na rynnach, przy podbitce dachu, w okolicach okien i szybów wentylacyjnych. Dzięki dokładnemu dopasowaniu wymiarów i zakresu działania, system praktycznie stapia się z elewacją i nie zaburza estetycznego wyglądu budynku. System montowany jest przez doświadczoną ekipę, która w oparciu o przygotowany projekt profesjonalnie zabezpiecza dom przed kuną. Mimo, że w zasadzie instalacja jest niezauważalna i opiera się na niewielkim napięciu, wykazuje całkowita skuteczność. Impulsy nie ranią w jakikolwiek sposób kuny domowej, ale są dla niej na tyle nieprzyjemne, że stanowią barierę nie do przejścia. Z tej przyczyny kuna nie może przekroczyć linii wyznaczonej przez instalację i nie przedostaje się do wewnątrz domu. Impulsy trwale odstraszają kunę domową, zwierzę zapamiętuje barierę i całkowicie się zniechęca. Nie jest w stanie zaakceptować lub przyzwyczaić się do nieprzyjemnego działania instalacji. A ponieważ to zwierzę potrzebuje miejsca na gniazdo, po prostu szybko oddala się, by poszukać bardziej sprzyjających warunków do zamieszkania.

Działanie elektrycznego systemu odstraszania daje gwarancję skuteczności i zabezpieczenia domu przed kuną domową. Warto pamiętać, że system jest nieszkodliwy i nieinwazyjny. Nie robi krzywdy kunie, ani innym zwierzętom. Jest też całkowicie bezpieczny dla człowieka. Nie wymaga ingerencji i jakiegokolwiek zaangażowania człowieka. Instalacja StopKunom jest skuteczna, bezpieczna i bezproblemowa.

Ponadto na montaż systemu elektrycznego odstraszania kun jest dwa lata gwarancji, choć instalacja StopKunom skutecznie ochrania dom przez wiele lat. Warto zatem rozważyć ten najskuteczniejszy, a zarazem bezinwazyjny sposób pozbycia się kuny domowej.

 

image

Problem z kuną?

Wydaje Ci się, że masz problem z kuną, ale nie jesteś pewien jak ją rozpoznać, i jak się upewnić, że to kuna? A może kuna już dokonała zniszczeń i chcesz skutecznie zabezpieczyć swój dom przed kunami?

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, przygotujemy wycenę.

Image