Elektryczny odstraszasz kun domowych – fakty i mity

Właściciele domów, w których postanowiła zamieszkać kuna domowa rozpaczliwie chwytają się wielu sposobów, aby pozbyć się tego uciążliwego drapieżnika. Wiele z tych zabiegów po prostu nie działa lub przynosi jedynie doraźne rozwiązanie. Kuna domowa jest bardzo przebiegła i sprytna. Idealnie dopasowuje się do środowiska człowieka. Przyzwyczaja się do zapachów i hałasów, a także omija wszelkie pułapki. Dlatego jedynym najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kuny domowej jest założenie elektrycznego systemu odstraszającego . Wiele osób jednak nie mając nigdy do czynienia z podobnym urządzeniem, nie wie jak działa taki skuteczny odstraszacz na kuny, czy jest bezpieczny i skuteczny. Spróbujmy zatem rozwiać wszelkie wątpliwości. Oto fakty i mity na temat elektrycznej instalacji do odstraszania kun domowych.

Jak działa elektryczny odstraszacz kun domowych?

System Stop kunom opiera się na emisji niewysokich impulsów elektrycznych, które są przewodzone przez instalację montowaną na budynku. Kuna domowa próbując przedostać się do środka budynku styka się z instalacją i doznaje nieprzyjemnego odczucia. Impuls elektryczny jest niewysoki, nie robi kunie krzywdy, ale skutecznie zniechęca ją do ponownego zbliżenia się do przewodów. System jest podłączony do zwykłego źródła napięcia. Sam elektryzator, który wysyła impulsy do instalacji wykazuje niewysoki pobór mocy. Instalacja STOP Kunom różni się od tradycyjnych elektrycznych pastuchów tym, że jest indywidualnie zaprojektowana na potrzeby konkretnego budynku i celu.

Mity i prawda o elektrycznym systemie odstraszania kun domowych

W przeciwieństwie do tzw. pastuchów elektrycznych moc impulsów Stop Kunom jest obniżona. Ustalona jest na poziomie, który nie jest tolerowany przez kunę domową, ale nie rani jej, ani nie zabija. Zwierzę po zetknięciu z instalacją doznaje nieprzyjemnego odczucia porównywanego do lekkiego oparzenia. Mimo, że dotknięcie przewodów przez kunę nie pozostawia żadnych trwałych uszczerbków, kuna domowa uznaje granicę na tyle nieprzyjemną, że nie próbuje jej przekroczyć. Mitem jest zatem twierdzenie o jakiejkolwiek szkodliwości elektryzatorów. Wszelkie takie instalacje muszą pozsiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać określone normy. Instalacja elektryczna nie wytwarza także szkodliwego pola lub działania podobnego do straszaków ultradźwiękowych. Przede wszystkim warto sobie uzmysłowić, że system StopKunom opiera się na przepływie impulsów elektrycznych, takich jakie płyną w domowej instalacji, nie ma tu innego oddziaływania. To dlatego takie rozwiązanie nie jest szkodliwe dla człowieka, ani dla zwierząt domowych. Warto sobie też uzmysłowić, że dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa jest profesjonalny montaż wykonany przez fachowców StopKunom. Cała instalacja jest indywidualnie dopasowywana do parametrów budynku przy uwzględnieniu tzw. miejsc wrażliwych. Oznacza to, że fachowcy StopKunom rozmieszczają instalację na elewacji szczególnie zwracając uwagę na rynny, okna, czy wyloty kominowe. W ten sposób kuna domowa ma całkowicie odciętą drogę do wewnątrz. Biorąc zatem pod uwagę te czynniki można uznać, że elektryczna instalacja StopKunom jest bezpiecznym i najskuteczniejszym sposobem na pozycie się kuny domowej.

Jeśli masz problem z kuną domową, nie zwlekaj, skontaktuj się z fachowcami SopKunom, którzy pomogą ci się pozbyć kuny raz na zawsze! tel. 663 380 128

image

Problem z kuną?

Kuna na poddaszu może dokonać znacznych zniszczeń. Nie czekaj, napisz do nas już dziś, zrobimy dla Ciebie wycenę montażu systemu ochrony przed kunami.

Stopkunom - z nami skutecznie zabezpieczysz dom przed kunami.

Image